Haber

Haber Güncellemeleri

EVİNİZE DEĞER KATMANIN PRATİK YOLLARI

İçinde yaşadığınız yada yatırım amaçlı aldığınız kiraya verdiğiniz konutlar hayatımız boyunca bir güvence değil aynı zamanda,zaman ilerledikçe kendisine değer katan birer yatırım araçlarıdır.

Evinizde ciddi bir alt yapı problemi yok ise,evinize pratik yollarla değer katmakve basit değişiklikler ile mükemmel hale getirmek çok basit.

Önemli detay:Duvarlar

Boş bir eve girildiğinde ilk dikkat çeken detay duvarlardır,duvarlara bakarak nem rutubet eskiyen tesisatlardan sızan temiz ve pis su veya çatıdan gelen suyu duvarlarda görmeniz mümkündür.Evinizi satmayı yada kiralamayı düşünüyor iseniz ilk önceliğiniz alt yapı sorunlarımı gidermek olmalı.Alt yapı sorunlarınızı giderdikten sonra duvarlarınızın görünümünü düzeltmelisiniz.Boya veya duvar kağıdı uygulaması ile duvarlarınızın görünümünü düzeltebilirsiniz bu uygulamalar evinize artı bir değer katarak güzel bir ilk izlenim sergilemiş olursunuz.

Mutfak

Bayanlar için güzel ve temiz bir mutfak önemli bir unsurdur.Mutfak dolaplarının temiz ve göz alıcı olması dikkat çeken bir detaydır.Eskiyen kulplarınızı daha yeni ve şık kulplar ile değiştirerek mutfakta farklı bir hava yakalabilirsiniz.Yeni kulpları birçok yapı marketten kolayca temin edebilirsiniz.

Alçıpan ve Kartonpiyer uygulaması

Boş odalarda fark yaratmanın diğer bir unsuruda alçıpan veya kartonpiyer uygulamasından geçer.Bu uygulamalar oldukça kolaydır,tercihiniz mümkün olduğunca basit  ve desensiz uygulamalardan yana olmalı çünkü bu şekldeki uygulamalar hemen hemen herkesin zevkine hitap eder.Böylece odalarınızda sade ama şık bir görüntü elde etmiş olursunuz.

Oda Kapıları ve Kolları

Boş bir evde dikkat çekecek önemli bir detayda oda kapıları ve üzerinde bulunan kollarıdır.Boyası eskiyen kapılarınızın boyasını yenileyerek güzel bir görünüme kavuşturabilirsiniz.Yeni bir boyanın üzerine takacağınız güzel bir kol ile kapılarınız dahada dikkat çekici bir hale gelecektir.

Anahtar ve Prizler

Temiz ve güzel bir duvarda dikkat çekecek diğer bir detayda elektrik anahtarı ve prizleridir.Eskiyen veya lekelenen anahtar ve prizlerinizi farklı renk ve modellerde yenileri ile değiştirerek daha iyi ve güzel bir izlenim oluşturabilirsiniz.Bir çok renk ve desende farklı anahtar ve prizlere kolayca ulaşmanız mümkün üstelik bunu bütçenizide sarsmadan yapabilirsiniz.

Aydınlatma

Evinizde fark yaratacak diğer bir detayda aydınlatma unsuru olacaktır.Gün ışığı renginde  aydınlatma kullanarak hem göz yormayacak hemde evinizde farklı ambians yakalayacaksınız.

Batarya ve Eviye

Mutfak banyo ve tuvaletlerde yer alan eskimiş yada yıpranmış durumda olan lavabo eviye ve bataryaları yenileri ile değiştirerek küçük ama önemli bir detayıda yakalamış olursunuz.Bu küçük ama bir o kadarda güzel dokunuşla banyonuz dahada güzel olacakıtır.

Balkonlar

Evinizde fazladan bir oda veya yer kazandırmak isterseniz, katlanır balkon camı ile evinize yeni bir yaşam alanı katmış olacaksınız.

Dış Cephe Doğramaları

Dış cephe doğramaları yani pencereleriniz,evinizde bulunan pencereleriniz sizi tüm dış etkenlerden koruyan önemli bir faktördür.Eskiyen pencereleriniz evinizin değerini etkileyeceği için bu değişimde iyi olacaktır bu değişimle evinizde aynı zamanda kötü hava şartlarından etkilenmeyeceğiniz için çok daha hızlı zamanda satılmasını veya kiralanmasınıda sağlayacaktır.