Haber

Haber Güncellemeleri

ANTALYA’DA KENTSEL DÖNÜŞÜM BAŞLADI

ANTALYA'DA KENTSEL DÖNÜŞÜM BAŞLADI

Antalya satılık emlak sektöründe rota kentsel dönüşüme çevrildi. Şimdilerde hızlı bir  şekilde  Muratpaşa ilçesi başta olmak üzere, Antalya kentsel dönüşüm devri başlamıştır.

         İnşaat firmalarının yeni gözdesi  olan kentsel dönüşümde, Antalya satılık konut piyasası için  inşaat firmaları yarış halinde çalışmalarını sürdürüyor. Özellikle yan yana binaların aynı anda kentsel dönüşüme girmesi ile havuzlu, güvenlikli, kapalı otoparklı site inşaatlarının yapılmasına imkan sağlamıştır. Bu durumda apartman maliklerinin üçte iki çoğunluk sağlayarak birbirleriyle anlaşma yapması yeterli olacaktır.

Konyaaltı satılık emlak piyasası da kentsel dönüşümden nasibini almaya başlamıştır. Muratpaşa emlak konut bölgesine göre, kentsel dönüşüm için uygun konut sayısı Konyaaltı satılık konut da daha azdır. Bununla birlikte Antalya satılık ev fiyatlarında artış gözlemlenmektedir. Antalya satılık arsa fiyatlarındaki artış sebebi ile, bir çok inşaat firması ve müteahhitler kentsel dönüşüme ağırlık vermiştir.

Alıcılar da bütçelerine göre Konyaaltı satılık daire, Kepez satılık daire ya da Muratpaşa satılık daire olarak tercihlerini yapmaktadır.